ارسال به دوستان چاپ خبر
تاریخ انتشار:1395/09/30 15:59:30     
روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده

دکتر عثمانی؛رئیس کل بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی 7.4 درصدی توضیح دهد

محمدقسیم عثمانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: از شنیدن رشد اقتصادی ۷.۴ دهم درصدی از زبان رئیس کل بانک مرکزی بسیار تعجب کردم.
سرویس:
دکتر عثمانی؛رئیس کل بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی 7.4 درصدی توضیح دهد

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده؛به نقل از ایسنا،دکتر عثمانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با غیرقابل قبول دانستن رشد اقتصادی ۷.۴ دهم درصدی طی ۶ ماه اول سال جاری، گفت: اگر این عدد، عدد درستی باشد حداقل ۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید باید به اقتصاد تزریق شده باشد اما چنین منبع مالی بزرگی هرگز به اقتصاد تزریق نشده است.

نماینده مردم بوکان ادامه داد: این میزان رشد رقم بسیار بزرگی است و برای بنده با توجه به وضعیت نامناسبت اقتصادی و مشکلات عدیده وابسته به آن به هیچ وجه قابل لمس نیست. به بیان روشن‌تر شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای نیست که بتوان چنین رشدی را بدون ظهور آثار مثبت آن ملاحظه کرد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس هرگونه تغییر در رشد اقتصادی را متأثر از تغییرات مثبت در سایر شاخص‌های اقتصادی از جمله نرخ رشد اشتغال و بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: اولین اثر رشد اقتصادی ۷.۴ دهم درصدی باید در رشد اشتغال خودش را نشان می‌داد که به هیچ وجه این وضع تغییری نداشته است. به بیان دیگر رشد ۷.۴ دهم درصدی اقتصادی به معنای رشد ۳ درصدی نرخ اشتغال است.

نماینده مردم بوکان خطاب به رئیس کل بانک مرکزی از وی خواست با حضور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در خصوص شاخص‌ها و معیارهای محاسبه نرخ رشد اقتصادی طی ۶ ماه گذشته به ابهامات نمایندگان پاسخ دهد.
قابل توجه است که رئیس کل بانک مرکزی ولی اله سیف روزیکشنبه 28 آذر در خبری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر گفته بود:با بهبود شرایط و گسترش پیامدهای انتشاری ناشی از آن و ظهور آثار سیاست های بهبود فعالیت بخش های تولیدی، در فصل دوم سال جاری تولید ناخالص داخلی کشور در مقایسه با فصل دوم سال 1394، معادل 9.2 درصد رشد یافت و بدین ترتیب در 6 ماهه اول سال جاری رشد اقتصادی در سطح 7.4 درصد تحقق پیدا کرد.به منظور کاهش آثار جانبی منفی سیاست های ضد تورمی خود در بعد رشد اقتصادی ، مهار انتظارات تورمی از کانال ایجاد ثبات در بازار ارز در دستور کار قرار گرفت.

 

 

 

 

برنامه هفتگی فایل های صوتی و تصویری
شماره پیامکی دفتر ارتباطات مردمی