ارسال به دوستان چاپ خبر
تاریخ انتشار:1395/11/22 13:36:49     
روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده

در" تحقق انقلاب" دو ركن اساسي نقش داشتند كه يكى "مردم و"ديگرى " رهبری"

دكتر محمدقسيم عثمانى نماينده مردم فرهيخته بوكان،در مراسم ٢٢ بهمن ماه در بوكان سخنرانی کرد
سرویس:
در" تحقق انقلاب" دو ركن اساسي نقش داشتند كه يكى "مردم و"ديگرى " رهبری"

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نمایند؛امروز دكتر محمدقسيم عثمانى نماينده مردم فرهيخته بوكان، بعنوان سخنران مراسم ٢٢ بهمن ماه در بوكان اين جشن ملى را به مردم تبريك گفت و افزود؛ ٣٨ سال پيش ملت ايران به رهبرى حضرت امام(ره) كاخ هاى ستم شاهى را در هم كوبيدند و بُت هاى ظلم و استبداد را فرو ريختند و حكومت مبتني بر دين و مردم را بنا نهادند تا مردمسالارى دينى به عنوان بهترين مدل حكومت دارى دينى استقرار يابد و يك الگوى نوين به جهانيان معرفى شد.

دوران طاغوت، دوران سكون و عقب ماندگى و دوران مشغول سازى ملت و نسل جوان به زر و زيورهاى پست دنيايي و جسمى وگذرا بود كه با جوشش فطرت پاك ملت ايران و با هدايت حضرت امام(ره) اين فضاى بسته اختناقى مهندسي شده در هم شكست و نظامى مبتنى بر دو اصل "دين" و " مردم" در كشور استقرار يافت.

مبتنى بر " دين" از اين جهت كه مدار و محور همه چيز در كشور مبناي دينى پيدا كرد و عملكردها بر اساس مبانى دينى ارزيابي مى شوندو در رأس آن ولي فقيه قرار دارد كه عالم دينى بوده و فردي شجاع، مدير و مدبر است كه هدايت كلى جامعه را بعهده دارد و به نحوى عمل مى نمايد كه فرايند اجراى امور در نهايت منجر به سعادت ملت در دنيا و آخرت گردد.

مبتنى بر " مردم" از اين نظر كه همه تصميمات و انتصابات از بالاترين سطح نظام كه رهبرى است تا پايين ترين سطح، بر مبناى رأى مستقيم يا غير مستقيم مردم انجام مى شود. مردم نمايندگان مجلس خبرگان را انتخاب مى كنند و نمايندگان مجلس خبرگان، رهبر را انتخاب مى كنند. مردم رئيس جمهور را با رأى مستقيم خود انتخاب مى كنند و رئيس جمهور اعضاى كابينه و وزرا را انتخاب مى كنند و آنها نيز مديران و استانداران و فرمانداران را انتخاب مى كنند. مردم با رأى مستقيم خود، نمايندگان مجلس را انتخاب و نمايندگان مجلس به كابينه دولت رأى اعتماد مى دهند. مردمبا رأى مستقيم خود، شوراى شهر را انتخاب مى كنند و شوراى شهر، شهردار را انتخاب مى كنند. مردم روستاها شوراى روستا را با رأى مستقيم خود انتخاب مى كنند و شوراى روستا، دهيار را انتخاب مى كند. بنابراين " مردم " يكى از پايه هاى اصيل حاكميت در مدل نوينى است كه امام (ره) طراحى كردند.

عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه سخنرانیش خاطر نشان کرد:تحقق انقلاب متكى به دو رگن اساسي بود كه یک رکن آن " مردم" و رکن دیگر
آن " رهبرى"بود.
برخی انقلابهای دنیا پشتوانه مردمی نداشته اند و ابر قدرتها پشت سر آن بوده اند كه نتيجه آن جز ویرانی و خرابی چيز ديگرى نبوده است اما انقلاب هاى که با خواست و اراده و اقدام مردم صورت گرفته است منجر به تغیر و اصلاح و دگرگونی شده است.
انقلاب اسلامی ایران با همت و اراده ملی تمام ملت ایران محقق گردید و منجر به جایگزینی اراده ملی در تصمیمات به جای اراده ی اجنبی ها شد و منجر به این شد منافع ملی مهمترین رکن تصمیم گیری ها در کشور شود و نور جايگزين ظلمت و حق جايگزين باطل سد.
"رهبری " نیز به عنوان رکن اساسي انقلاب، هدایت و ساماندهی اراده ی ملی را عهده دار بود و رهبری دینی مسیر انقلاب را در جهت تعالی روح بشر و نهادینه سازی معنویات در دنیای سیاست و حفط آرمانها را در پیچ و خم های سیاسی و اجرايي، بر عهده داشته و دیده ایم که انقلابهایی که فاقد رهبریت بوده اند ناکام مانده اند مثل همین انقلاب مصر ، و انقلاب هایی که رهبری داشته اند ولی رهبری دینی نداشته اند ، بدون توجه به سعادت و خوشبختی برای ملت ها تصمیم گرفته شده و نهایتا به جای هدایت کردنشان به سمت سعادت، ملت را به شقاوت و بدبختی کشانده اند.

"استمرار و قوام انقلاب" نیز یک رکن آن "مردم " و رکن دیگر آن " رهبری" بوده است.

مردم در پایش و مراقبت از انقلاب و حفظ آن از گزندها نقش اساسی و کلیدی داشته اند. حضور این چنینى مردم در راهپیمایی ها ، هوشیاری مردم و بصيرت مردم در بحرانها، حضور مردم در مواقع مورد نیاز در صحنه، حضور مردم در انتخابات، همه و همه شیوه ایست که ملت ایران برای حراست و پاسداری از این کشور بکار بسته اند." تبعیت ملت از ولایت فقیه" و نگاه ولايی قاطبه ملت، از ابزارهای حفظ نظام و انقلاب توسط مردم و ملت بزرگ ایران بوده است.
"رهبري ديني و ولايت فقيه "ركن اساسي ديگر در حفظ انقلاب بوده است و شاهد بوده ايم در پيچ و خم هاي تاريخي٣٨ ساله انقلاب، اگر رهبري نبود و نقش آفريني نميكردند، نظام ما به اين نقطه نمي رسيد و چه بسا اگر رهبري نبود مشكلات إجرايي كشور و نيز منيت هاي مسئولين در قواى مختلف، كشور را به لبه پرتگاه مي رساند
ولي وجود رهبري، نگاه رهبري و آينده نگري رهبري مانع از اين خطرها شد و باعث گرديد كه انقلاب و نظام در دوره هاي مختلف مديريت اجرايي دولت ها، هرچند با سرعت هاي متفاوت، ولي از ريل اصلي انقلاب خارج نشود و صراط مستقيم خود را بپيمايند.
حضرت امام (ره) فرمودند كه "مراقب ولايت فقيه باشيد تا به كشور آسيبي وارد نشود" آن امام همام چقدر خوب و انديشمندانه اين موارد را فرمودند كه حقيقتا ايران اسلامي تا رهبري را داشته باشد قوام و دوام آن تضمين شده است.
امام فرمودند؛ من به پشتوانه اين ملت،دولت تعيين ميكنم. امام با آن بيان ساده اما اندشمندانه مسير نظام را تبيين مى فرمودند و نكته ها در آن فرمايشات گهربار نهفته بود كه فرمودند به پشتوانه اين ملت،دولت تعين ميكنم.امام نفرمودند من دولت تعين ميكنم.امام معتقد به مردم و پشتوانه مردمي بودند و همين روند استمرار دارد.
انقلاب اسلامي ايران با دو ويژگي " مردمي بودن"، و متكي به "رهبري بودن" يك مدل جديدي را در حكومت داري به جهان عرضه نمود كه مي تواند براي حاكميت جهان اسلام يك شيوه مدرن و آرمانگرايانه و موفق باشد. مدلي كه در دنياي بدون آمريكا ميتوان زيست و پيشرفت كرد. مدلي كه بدون وابستگي به ديگران مي توان پيش رفت، مدلي كه هم سعادت دنيا و هم سعادت اخراي ملت را مي تواند تضمين كند. مدلي كه اين اعتماد به نفس را در ملت هاي مسلمان پديد مي آورد كه مي توان به "دين و مردم " تكيه كرد و با پرهيز از سكولاريزم، اراده ملت را در تصميمات نهادينه كرد.
مدلي كه ابر قدرت ها از آن هراس دارند و از اين جهت نميخواهند اين مدل حكومت داري كه با منافع ملت ها همسو و با منافع آنها در تضاد است، شكوفا و موفق شود و همواره با آن در تضاد و دشمني هستند.

به همين لحاظ آمريكا و نظام سلطه با آن در خصومت و دشمني هستند و بايد همواره با بصيرت و با نگاه دشمن شناسانه،مراقب كشور و انقلاب بود و دست هاي كثيف و آلوده را كه در زير دستكشهاي سفيد و مخملين آنها پنهان است، شناخت و هوشيار بود.

دکتر عثمانی در ادامه اظهار کرد:انقلاب اسلامى ايران تنها حكومت دينى در دنياست كه هر جا ظلمى را مي بيند و هر جا مسلمانى را مي بيند كه مورد ظلم واقع مى شود، ساكت نمى نشيند و به داد مظلومان مى شتابد. خواه اين مظلوم مسلمان سُنى مذهب غزه در فلسطين باشد يا مسلمان شيعه مذهب در يمن. به همين دليل حكومت هاى ظالمى مثل امريكا و حكومتهاى غاصبى همچون رژيم صهيونيستى با نظام ما مشكل دارند و آنرا مزاحم تازيدن خود مى دانند و همواره بدنبال مشكل آفرينى براى نظام اسلامى ما هستند.

جنگ تحميلي، بمب گذاريها، تحريك مذاهب و قوميتها، ساختن گروهكها و حمايت مالى از آنها ، فتنه انگيزى و توطئه چينى، تحريم اقتصادى و دارويي ، كشتار مردم و ترور شخصيت ها، حمله به هواپيماى مسافربرى، تهديدها و ارعاب ها همه و همه ابزارهايي بودند كه نظام سلطه بر مردم ايران تحميل نمودند تا بتوانند اين نظام مقدس را از پاى بياندازند ولى به خول و قوه الهى، نظام ما روز به روز قوى تر و مستحكم تر شده و اين مشكلات و دشمنى ها هرگز نتوانسته و نخواهد توانست به پايه هاى ركين انقلاب و حركت بالنده و روبه جلوى آن لطمه اى بزند.

با اين همه دشمنى هاى نظام سلطه و استعمار بين المللى اكنون وظيفه ما چيست ؟

يكى از مهمتربن راهبردها و راهكارها، "حفظ وحدت و يكپارچگى ملى" است. دشمن با ايران متحد و يكپارچه، نمى تواند در بيفتد و كارى از پيش ببرد. امروزه جمهورىاسلامى ايران به يك قدرت جهانى تبديل شده و تا زمانى كه وحدت و همدلى و انسجام ملى در بين ما حاكم باشد، هيچ قدرتى نخواهد توانست در مقابل ايران عزيز قد علم كند و راه پيشرفت كشور را سدّ كند. بنابراين هر كس با هر نيتي باعث از بين رفتن وحدت و انسجام ملى كشور شود، چه بداند و چه نداند، به دشمن خدمت كرده است و عامل دشمن است.
راهبرد دوم " اطاعت از رهبري" است. تا اين كشور از نعمت رهبرى و ولايت فقيه برخوردار باشد و ملت فهيم ما به تكليف دينى و ملى خود در اين خصوص عمل نمايند، اين كشور مستحكم و استوار خواهد ماند و دشمن، هيچ غلطي نمي تواند بكند. بنابراين كليد اصلى حفظ نظام و اقتدار نظام عمل به تكليف در قبال رهبرى نظام و تبعيت از آن است.

نماینده مردم فرهیخته بوکان در ادامه سخنرانیش این چنین گفت:راهبرد سوم" بصيرت و دشمن شناسي ملى" است. دشمن در ظاهرى آراسته و در لباسي شيك و مخملين ظهور مى يابد و از ابزارهاى مختلف براى نفوذ بهره مى گيرد. دشمن شناسي و بصيرت از لوازم لازم براى حفظ نظام و دستاوردهاى آن است و با اين ابزار مى توان از فريب و حيله و نيرنگ دشمن در امان بود.

راهبرد چهارم " شناسايي و حذف رفتارهاى ضدانقلابي" در درون كشور است.
ضد انقلاب درون دو دسته اند؛ دسته "اول" كسانى هستند كه امورات مردم در دست آنهاست و آنها موجبات نارضايتى مردم را فراهم مى آورند. كسانى كه باعث نارضايتى مردم مى شوند و مردم را از نظام مى رنجانند، در هر لباسي كه باشند به ضد انقلاب كمك كرده اند و خواسته يا ناخواسته رفتارشان رفتار ضدانقلابي است چه بدانند، چه ندانند. كسانى كه مردم را رعيت مى پندارند همسوى ضدانقلاب هستند. حضرت امام ( ره ) با آن جايگاه معنوى و منحصربفرد مى فرمودند؛ من نوكر اين ملت هستم. نوكرى مردم يك افتخار است و هر كس آن را افتخار نمى داند بايد از مسند مسئوليت كنار زده شود.
دسته "دوم" كسانى هستند كه اعتماد عمومى به نظام را خدشه دار مى كنند. كسانى كه از مسئوليت خود سواستفاده مى كنند، كسانى كه رشوه مى گيرند، كسانى كه حقوقهاى نجومى مى گيرند، كسانى كه از اموال عمومى مى خورند و كسانى كه رفتار تبعيض آميز دارند، كسانى كه منافع مردم را فداى مطامع خود مى كنند، اينان همه رفتارهاى ضد انقلابي دارند و به نظام لطمه مى زنند. حذف افراد و رفتارهاى اين چنيني از امور ضرورى كشور است و مى تواند به ترميم برخى اشكالات اجرايي كمك شايانى بنمايد.
تحقق اقتصاد مقاومتى و تمركز بر توليدات داخلى از ديگر وظليفى است كه هم متوجه مردم و هم متوجه مسئولين اجرايي و قانون گذارى است كه اميد است با تحقق آن مشكلات اقتصادى و بيكارى ريشه كن شده و رونق اقتصادى حاصل آيد.

در پايان دكتر عثمانى از حضور گسترده مردم در راهپيمايي يوم الله ٢٢ بهمن تشكر كرد و گفت؛ دست تك تك شما شركت كنندگان در اين راهپيمايي عظيم را مى بوسم كه با حضور خود براى شهرمان آبرو آفريديد و دشمنان را نا اميد ساختيد و با امام، رهبرى و خون شهدا تجديد بيعت نموديد.
وى از همه خواهران و برادران، روحانيون معزز، فرهنگيان، اصناف و بازاريان، دانشجويان و دانشگاهيان، كارمندان، روستائيان، كسبه ، جوانان و همه اقشار شركت كننده تشكر و قدردانى نمود

 

 

 

 

برنامه هفتگی فایل های صوتی و تصویری
شماره پیامکی دفتر ارتباطات مردمی